Ükskõik, kas mängid mängu üksi, parima sõbra või perega, on see mäng alati FUN!

Jüri von Kaufmann (saksa k. kaupmees) oli keskaegne kaubahärra. Pärit oli Lübeckist, aga elas Revalis (Tallinnas) ja rändas palju ringi, iseäranis Eestimaal Hansa linnades. Ei olnud ta liiga rikas ega vaene. Aga Jüri oli eriline – ta nägi tulevikku. Ta jättis meile nuputamiseks ülesandeid ning neid lahendades sõnumeid.

Nüüd on sul võimalus asuda Jüri jälgedele Haapsalus. Linn, mis ei jõudnud koos Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandiga Hansa linnade ringi, aga sellegipoolest käis seal hoolas tegevus. Ja alustada AaBlust!

Mängu eesmärk on leida Jüri “saiapalarada”, lahendada mõistatused ning leida sõnum, mille ta Sulle saatis. Kaardilt leiad võimalikud kohad, kuhu Jüri ülesanded jättis. Pole tähtis millises järjekorras jälgi astud – kuid mida rohkem punkte jõuad läbi käia, seda suurem on võimalus jõuda Jüri poolt maha jäätud sõnumini. Mängus on kaardil näha ka keskaegse linnamüüri kontuuri. Olgu siinkohal öeldud, et linnamüüri varjus oled Sa enamasti kaitstud, aga väljapool ole valvas, sest ringi liigub erisuguseid sulisid ja röövleid, samas leiad Sa väärtuslikku kraami just siis kui riskid.

Mängul ei ole ajalist piirangut, seega saate vahepeal ka mängu pausile panna (näiteks seadme laadimiseks või kohvikus peatuse tegemiseks) ning hiljem jätkata. Üldjuhul arvesta tund kuni poolteist tundi.

Kui sõnum käes, siis pane see kirja või talleta mällu!

Head nuputamist! Jüri von Kaufmann AaBlu eri
en_GBEnglish